SMAC STACK NEDİR?

SMAC STACK NEDİR?

SMAC STACK NEDİR?

SMAC yığını, verimliliği artırırken müşteri deneyimini basitleştirmek için büyük veri ve bulut teknolojisiyle desteklenen sosyal etkileşimleri, hareketliliği, analitiği kullanan kavramdır.

Birçok üreticinin büyük BT departmanları olmadığından, SMAC’nin dört bileşenini kullanarak üretimi üretime ve verimliliğe doğru ilerletmenin iyi bir yolu vardır. Dört bileşen şunlardır: Sosyal, Hareketlilik, Analytics ve Bulut.

Bu yenilikleri doğru bir şekilde kullanmak sadece şirket faaliyetlerini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda üretim ekibini henüz gerçekleşmemiş olan üretim trendleri için hazırlar.

Sosyal medya, üreticilerin dünya çapında birbirleriyle bağlantı kurması için kapıyı açtı. Sosyal medya, üreticilere müşterilere ulaşma ve etkileşim kurma konusunda yeni yollar sunarken, mobil teknolojiler insanların iletişim kurma, alışveriş yapma ve çalışma şeklini değiştirdi. SMAC, Facebook'taki arkadaşlarla görüşmekle ilgili değil; Bir üreticinin ürün ve hizmetlerini geliştirmek için bilgi alışverişi ile ilgilidir. Bu bilgi kaynakları, paylaşılan fikirlerin pratik uygulamalara uygulanabilecek iyileştirmelere dönüşebileceği başlangıç ​​noktasıdır.

Müşterilerle iletişim kurmak artık mektup yazmak, e-posta göndermek veya basılı medya kullanmaktan ibaret değildir. Artık, şirketin Facebook duvarına, web sitesine, bloguna, tweet'lemeye, mesajlaşmaya ve anlık mesajlaşmaya içerik göndermekle ilgili. Fiziksel toplantılar sanal iletişim ile değiştiriliyor.

Bir üretici, müşterilerinin geri bildirimlerini toplamak için sosyal medya platformlarını kullanmayı düşünebilir. Bu, üreticinin, tüketicinin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak veya yeni ürünler yaratmak için ürünlerinin kalitesini artırmasına izin verir. Üreticinin müşterileriyle çevrimiçi olduklarında bağlantı kurmak önemlidir.

SMAC'ın hareketlilik yönü, artık daha fazla çalışanın tabletlerini ve akıllı telefonlarını işyerinin ağına senkronize ettiği bir çılgınlık. Bu, üretkenliği artırırken ve BT katılımı ihtiyacını sınırlarken, bireye daha fazla sorumluluk verir. Üretim akışını ve diğer sorunları iletmek için fabrika tabanında mobil teknolojinin kullanılması zamandan tasarruf edebilir ve hatta sorunları daha zamanında çözebilir.

Tüm SMAC konseptinin ardındaki temel analiz analitiktir. Analytics, ürünlerin müşterilere nasıl ulaştıklarına dair veriler sağlar. Analytics, üreticilere, müşterilerinin ilgisini çektiği çevrimiçi kaynakları söyleyecektir. Bu veriler yararlıdır ve sayıları parçalayan bir veri aracına sahip olmak, büyümeyi uyarmak ve hangi alanların iyileştirmeye ihtiyaç duyduğunu saptamak için çok önemlidir.

Analytics, müşterilerin hangi konuları, hangi ürünleri satın aldıklarını veya en iyi teklifi nerede bulduklarını belirleme şeklini tamamen değiştirmiştir. Okurların veya görüntüleyenlerin demografisine dayalı olarak pazarlama ve reklamcılıkla elde edilen geniş çaplı reklam, hızla hassas bir şekilde ayarlanmaktadır. Müşterileri nasıl anlayacağınızı ve onlarla iletişim kurmayı öğrenirken, genellikle pazarlama ve satış olarak anılır.

Bilginin yayılması, güç dengesini satıcıdan alıcıya kaydırmaya devam edecek ve olmaya devam edecektir. Üreticinin zaten bir müşteri deneyimi programı mevcut değilse, bir tane düşünmeye başlama zamanı. Eğer yerinde bir tane varsa, rekabet farklılığı için güçlendirilmeli ve kaldırılmalıdır.

Operasyonel bilgi, üreticinin tesisindeki bir veri ambarı ile sınırlıysa veya uzaktan, bulut teknolojisi, fiziksel konumunun güvenliği ile ilgili endişeleri azalttı. Üreticiler artık bir ofis ortamında çalışanlar veya seyahat eden ve mobil cihazlarını kullanan personel için kolay erişim için önemli verileri kablosuz olarak depolayabilir.

SMAC'ın bulut unsuru, bir üreticinin, dakika veya saatte ödediği büyük miktarda kapasiteyi depolamak zorunda olduğu yeteneğini ifade eder. İşletmeler, ek veri depoları inşa etmek için milyonlarca dolar harcamak zorunda değiller. Sadece bir bulut sağlayıcısından kiralıyorlar, işlerini yapıyorlar ve kapatıyorlar. İş ortamı değiştiğinde, sadece bulutta başka bir kümeyi hızlandırıyorlar, birkaç yüz dolar daha ödüyorlar ve devam ediyorlar.

Facebook, Apple, Net fl ix, Amazon, Google, vb. Tarafından öncülük edilenler gibi yıkıcı iş modellerinin gücü, SMAC teknolojilerini entegre bir yığın olarak yönetmekten kaynaklanmaktadır. Sadece Amazon'a bak. Amazon'da bir kitap seçerken, alıcılara, analizlere ve çok karmaşık algoritmalara dayanan öneriler sunulur. Bir kez seçildiğinde, kitap, buluttan anında keyif almak için tercih edilen bir mobil okuyucuya sunulur.

Müşteriler kişiselleştirilmiş hizmet sunmayı severler. Ve memnun müşteri, herkesin en iyi iş stratejisidir. SMAC teknolojisi, yakın geçmişte diğer herhangi bir stratejiden daha hızlı yayılıyor. Sahadaki bazı uzmanlar, 2020 yılına kadar SMAC'ın müşterilerin toplam harcamalarının 5 trilyon dolara mal olacağını tahmin ediyor

Bulut her zamankinden daha da güçleniyor. Üreticinin saat başına sadece pennies'te hızlı bilgi işlem yapabildiği bir zaman olmamıştı. Bir şirket, kapasitesini ve hesaplama gücünü gerektiği gibi artırabilir ve azaltabilir, hatta en ağır iş yükleri bile başkalarının milyonlarca sunucusunda çalışabilir.

SMAC döneminde, BT departmanlarının gerçek zamanlı olarak işletmelere çok miktarda veri akışını işleyen, aynı zamanda bu bilgileri öğrenebilen ve akıllı kararlar verebilen bir bilgi altyapısı katmanı sağlamaları gerekecektir.

SMAC'ın önemli bir bileşeni, implante edilmesi ve kapsamlı olması gereken siber güvenliktir. Yeni SMAC mimarisinin bir parçası olarak, büyük yıkıcı eğilimlere hitap eden üreticiler, mevcut sanallaştırılmış ortama yayılacağı için yeni bir siber güvenlik çerçevesine ihtiyaç duyacaklar.

İş modelleri artık büyük bir sermaye harcaması olmadığı için kolaylıkla değiştirilebilir. Bunun yerine, maliyetler, herhangi bir başarısız yeni modelin riski azaltarak hızla kesilebileceği anlamına gelen bir işleme dönüştürülür.

Teknolojinin ilerlemesi, kapalı iletişim sistemlerinden açık ya da sosyal platformlara taşındı. Fiziksel yer tabanlı sistemlerden (LAN) bağlantısız mobil sistemlere geçtik. Genel kesintilerden şirketin mesajının anlaşılan ve anlaşılan anlamlarına (analitik) ve belirli veri merkezlerinden pratik (bulut) etkin iletişim ve etkileşim biçimlerine geçtik.

Bir üretici bir SMAC stratejisinin entegrasyonu ile kazanılacak çok şey var. Bu daha yalın, teknolojinin şirketin avantajına daha akıllı bir şekilde girmesiyle, bir üretici sürdürülebilir, uzun vadeli bir veri toplama stratejisi için neyin gerekli olduğunu daha iyi anlayabilir.

“ şirketler dijital ekonominin piyasa güçlerine cevap vermediklerinde yok olma ihtimaliyle karşı karşıyadır. “

Başarılı kuruluşlar, ileriye giden yolu tanımlayan bir vizyon ve yol haritası kullanarak, net bir iş yönü ile çalışırlar. Bu çok önemli stratejik araçlar olmadan, işletmeler sadece bugünün sorunlarının çözümüne odaklanacak ve paydaşları için büyük değer yaratmayacaktır....
SMAC STACK, verimliliği artırırken müşteri deneyimini basitleştirmek için büyük veri ve bulut teknolojisiyle desteklenen sosyal etkileşimleri, hareketliliği, analitiği kullanan kavramdır....
Her ne kadar dijital dönüşüm, kurumların özel zorluklarına ve taleplerine bağlı olarak geniş ölçüde değişse de, tüm iş ve teknoloji liderlerinin dijital dönüşüme girerken göz önünde bulundurmaları gereken mevcut vaka çalışmaları ve yayınlanmış çerçeveler arasında birkaç sabit ve ortak tema vardır....
Bir işletmenin dijital dönüşümden geçmesinin birtakım nedenleri vardır, ancak şimdiye kadar, en muhtemel nedeni, sahip olmaları gerektiğidir. Birçok işletme için hayatta kalma gerekliliğidir. ...
“Dijital dönüşüm, liderlik, farklı düşünme, yenilik ve yeni iş modellerinin teşvik edilmesi, varlıkların sayısallaştırılmasını ve artan bir kullanımı içeren bir değişimi içerir. Kurumunuzun çalışanları, müşterileri, tedarikçileri, ortakları ve paydaşlarının deneyimini geliştirmek için teknolojiden yararlanın. ”...